Bezpieczeństwo i higiena pracy

W mojej pracy zależy mi, aby zapewnić Klientkom maksymalny komfort korzystania z moich usług. Najważniejszym warunkiem jego istnienia jest poczucie bezpieczeństwa, które gwarantuję używając: jednorazowych, sterylnych igieł oraz  produktów najwyższej jakości. Przed każdym zabiegiem wszelkie potrzebne narzędzia otwieram w obecności klientki i udzielam informacji na ich temat.

Marki pigmentów jakie używam to: Doreme, Li Pigments, Perma Blend, Hanami. Pigmenty dobieram indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry.

Podczas mojej kilkuletniej pracy wielokrotnie spotkałam się z błednie wykonanymi makijażami w innych salonach. Dzięki temu wiem jak ważna jest odpowiednia głębokość wprowadzania pigmentu do skóry i jak wpływa to na finalny efekt zabiegu, co przekłada się na najwyższą jakość usług. Moje klientki są bezpieczne i nie grozi im tatuaż, który trwa w skórze przez lata i zmienia kolory.

Bezpieczeństwo jest dla mnie NAJWAŻNIEJSZE!

Przeciwwskazania do zabiegu

Makijażowi permanentnemu i zabiegom estetycznym nie powinny poddawać się: kobiety ciężarne i karmiące, osoby mające przewlekłe choroby skóry typu łuszczyca  lub aktywną opryszczkę, osoby z cukrzycą (chyba, że na zabieg zezwoli lekarz prowadzący), osoby z infekcjami dróg oddechowych i przyjmujące sterydy są w grupie podwyższonego ryzyka. Jeśli chodzi o pozabiegowe powikłania: osoby z tendencjami do zapaleń spojówki (przy pigmentacji okolic oka), odwarstwienia siatkówki lub po przebytej poważnej chorobie gałki ocznej, osoby cierpiące na zakrzepicę (lub pobierające doraźnie leki rozrzedzające krew), osoby cierpiące na trądzik ropowiczy (w trakcie leczenia Retinolem lub Izotrietinoidami), infekcje bakteryjne lub grzybiczne skóry oraz osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne.

Procedura przedzabiegowa

Zabiegi estetyczne: do zabiegów mezoterapii i wypełniaczy nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Dzień przed zabiegiem nie powinno się przyjmować aspiryny, alkoholu, czy leków rozrzedzających krew. Podobnych substancji nie można przyjmować dzień przed makijażem permanentnym.

Makijaż: przed przystąpieniem do pigmentacji, każda klientka jest w pierwszej kolejności konsultowana. Dostaje ona do wypełnienia zgodę na zabieg i zapoznaje się z przeciwwskazaniami. Następnie nałożone zostaje znieczulenie w formie kremu/żelu (jeśli jest potrzebne). Po upływie odpowiedniej ilości czasu, wykonywany jest rysunek wstępny. Dzięki niemu razem z klientką ustalam kształt brwi lub ust i dobieram odpowiedni kolor pigmentu. Dopiero po akceptacji rysunku, przystępuję do zabiegu. W trakcie zabiegu dokładam znieczulenie, jeśli jest ono potrzebne.

Pielęgnacja ogólna makijażu

Do 4 tygodni po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno:
-opalać się zarówno w solarium jak i na słońcu
-wykonywać henny brwi
-stosować odżywek na porost brwi i rzęs
Do 2 tygodni po zabiegu nie wolno:
-stosować środków drażniących (zawierających kwasy czy retinol)
-nakładać makijażu na obszarze poddanym zabiegowi- uważać podczas demakijażu i pielęgnacji skóry aby nie naruszyć złuszczającego się naskórka
Należy chronić skórę poddaną makijażowi permanentnemu przed słońcem (okulary słoneczne, kremy z wysokim filtrem SPF50+).
Do 10 dni po zabiegu nie wolno:
-korzystać z sauny
-korzystać z basenu, siłowni oraz wystawiać obszaru pigmentacji na zimne powietrze

Kolor przez cały czas gojenia „pracuje” w skórze. Będzie raz ciemniejszy, raz jaśniejszy ale na ostateczny rezultat należy poczekać około miesiąca. Kompletny efekt uzyskujemy po wygojeniu korekty. Do 10 dni od zabiegu kolor jest mniej intensywny o 20-40% w przypadku brwi i kresek, a w przypadku ust- 40-50%.

Pielęgnacja brwi i kresek

W dzień pigmentacji i następnego dnia po przebudzeniu przemywamy brwi wacikiem nawilżonym wodą. Od porannego przemycia aż do złuszczenia się naskórka (ok. tydzień)  staramy się nie moczyć obszaru pigmentacji. Na trzeci dzień od zabiegu zaczynamy smarować obszar pigmentacji cienką warstwą specjalnej maści, którą daję klientkom podczas zabiegu. Po ok. 3-4 dniach od pigmentacji, powstaje 'strupek’, którego nie wolno drapać. Schodzi on samodzielnie po 5-10 dniach.

Pielęgnacja ust

W przypadku ust stosujemy krem nawilżający z wit. E (sterylny), najlepiej z apteki. Zaczynamy smarować na drugi dzień po zabiegu.Smarujemy usta 2-3 razy dziennie. Nie zdrapujemy strupków. Przez pierwszy tydzień zalecam unikanie ostrych potraw. Po posiłku oczyszczamy usta z jedzenia za pomocą Octeniseptu lub ewentualnie wody. Nadal należy przyjmować Heviran aby uniknąć opryszczki. Usta goją się najszybciej ze wszystkich obszarów pigmentacji.