Makijaż permanentny brwi

Symetryczne, gęste brwi o regularnej linii dodają wyrazu naszej twarzy i stanowią naturalne obramowanie oczu. Nawet drobna korekta brwi wpływa na poprawę rysów i dodaje wyrazistości spojrzeniu.

Makijaż permanentny brwi jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet nawet ze znacznymi ubytkami we własnym łuku brwiowym – niezależnie czy naturalnie występującym, czy będącym wynikiem niewłaściwej pielęgnacji, chorób lub przebytej chemioterapii. W każdym z tych przypadków piękne, symetryczne brwi – odpowiednio zagęszczone i w naturalnym kolorze dobranym do typu urody, z pewnością podnoszą samoocenę i poprawiają samopoczucie.

Wyraźny rysunek brwi utrzymujący się przez długi czas, niezależnie od warunków atmosferycznych czy zmęczenia, to estetyczny walor oraz niebywały komfort na co dzień. Rano oszczędzasz czas poświęcany na wykonanie makijażu, a w ciągu dnia nie musisz myśleć o konieczności poprawiania łuku brwiowego. Makijaż permanentny brwi sprawia, że czujesz się bardziej pewna siebie, bo Twoje spojrzenie jest mocniejsze, a mimika znacznie bardziej sugestywna.

Aby uzyskać najlepszy efekt, dobierana jest odpowiednia metoda wykonywania makijażu permanentnego brwi:

makijaz permanetny brwi

Metoda piórkowa (Microblading, 3D)

Jeśli zależy Ci na niezwykle naturalnym efekcie, odpowiednią dla Ciebie metodą będzie Microblading. Jest to technika „rysowania” brwi, poprzez kreślenie odpowiednio wyprofilowanym piórkiem każdego włoska osobno.  Kształt brwi, ułożenie włosków i ich kolor dobiera się, biorąc pod uwagę typ urody, rodzaj karnacji, kolor włosów klientki. Nie mniej istotne są jej osobiste preferencje. Zarysowując brwi, biorę pod uwagę każdą zgłaszaną przez nią sugestię i wspólnie analizujemy przewidywany efekt.

Makijaż permanentny wykonany metodą piórkową pozwala uzyskać naturalną stylizację brwi. Aby zachować lekkość  i delikatność, metodą piórkową pigmentuje się płycej niż tradycyjnym aparatem. Efekt utrzymuje się zwykle od 1 roku do 18 miesięcy – zależnie od indywidualnych cech skóry.

Metoda cieniowania (Ombre)

Metoda cieniowania – inaczej nazywana metodą Ombre, wykonuję specjalnym aparatem do makijażu,  z pomocą którego mogę stworzyć piękne, pełne i wyraziste brwi. Intensywność koloru oraz stopień i kierunek rozjaśniania jest ustalany na podstawie typu urody, wieku i indywidualnych preferencji. Stosowane są dwie metody cieniowania – nasycenie w poziomie i pionie, polecane odpowiednio dla młodych osób o mocnym i wyrazistym typie urody oraz dla osób starszych i o delikatniejszych rysach twarzy.

Brwi Ombre to olśniewający efekt końcowy, utrzymujący się na skórze nawet do kilku lat.

Metoda mieszana

Oprócz klasycznych brwi Microblading (w których rysuje się tylko włoski) możliwe jest stworzenie brwi, w których pomiędzy poszczególnymi włosami dołożony zostanie subtelny cień. Brwi będą wtedy nadal bardzo naturalne ale i pełniejsze. Efekt utrzyma się nieco dłużej, niż wykonany samą tylko metodą piórkową.