Permanentna ozdobna kreska – perfekcyjny makijaż na dłużej

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą ukryć swoje niedoskonałości oraz podkreślić walory urody. Jest to stały makijaż, a więc nierozmazujący się, wodoodporny, a sposób nałożenia go na twarz następuje poprzez wprowadzenie pod skórę odpowiednich pigmentów. Bardzo często porównywany jest do tatuażu – gdyż tak samo zdobi nasze ciało, a efekt utrzymuje się od 2 do nawet 5 lat. Wykonuje się go, by podkreślić okolice ust, brwi i oczu.

Ozdobna kreska

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny oczu w postaci ozdobnej kreski? Przede wszystkim dla wygody. Zaletą takiego upiększania jest trwałość – tuż po przebudzeniu, podczas wyjścia na basen, spotkania z przyjaciółmi czy nawet nocowania pod namiotem nie musimy się martwić o wygląd, gdyż zawsze będziemy wyglądać perfekcyjnie. Dodatkowo optycznie kreska powiększa oko, a przede wszystkim wpływa pozytywnie na samopoczucie i komfort psychiczny. Zabieg nakładania pigmentów odbywa się w gabinecie kosmetycznym i zaczyna się od narysowania wielu rodzajów kresek na oku, aby można było dobrać kształt, w którym czujemy się najlepiej, i który będzie pasował do oprawy oka. Po wyborze powieka smarowana jest kremem znieczulającym i następuje aplikacja pigmentu przy pomocy specjalnej maszynki. Cały zabieg trwa około godziny i w zależności od progu bólu, może być odczuwalny jako nieco bolesny. Obszar pigmentowany oka goi się mniej więcej do tygodnia czasu, jednak opuchlizna powstała po zabiegu schodzi dzień, dwa po nałożeniu pigmentu.

Po zabiegu należy pielegnować oczy według zaleceń, a w celu zmniejszenia opuchlizny można przykładać przez szmatkę kostki lodu.

Warto zdecydować się na makijaż permanentny oka – szczególnie, jeśli mamy jasną oprawę oczu, nasze oczy są małe i chcemy je optycznie powiększyć. To świetna wygoda – w każdej chwili czujemy się piękne i pewne siebie.

Kreska zagęszczajaca linię rzęs

Jeśli jednak boimy się efektu przerysowania, idealnym rozwiązaniem jest kreska w linii rzęs, która ma za zadanie sprawiać, że nasze rzęsy wydają się bardzo gęste. Nie rzuca się w oczy, a mimo to pięknie podkreśla oprawę oka. To idealna kreska dla kobiet, które cenią sobie maksymalną naturalność.